WEBER DRY UV COAT SET (20+10) (su yalıtım harcı)

WEBER DRY UV COAT SET (20+10) (su yalıtım harcı)


WEBER.DRY UV COAT 

weber.dry UV coat Çimento esaslı, çift komponentli, geliştirilmiş UV dayanımlı, elastik su yalıtım harcı
 

Tanımı:
Polimer emülsiyon modifiyeli, çimento esaslı, geliştirilmiş UV dayanımlı, hafif yaya trafiğine dayanıklı, çift komponentli, elastik su yalıtım harcı.

 

Avantajları:
 Teras çatılarda son kat olarak güvenli kullanım. -Geliştirilmiş UV ve hafif yaya trafiği dayanımı. - Tam elastik yapısı ile sıcaklık farklılıklarına dayanım. - İçme suyuna uygunluk. Yüzeylere nefes aldırma özelliği. - Nemli yüzeylerde uygulanabilme. - Kolay ve rahat uygulama.

 

Uygulama alanı:
Tüm yapılarda, özellikle üzeri başka bir kaplama malzemesi ile kaplanmayarak açık bırakılacak teras çatılarda, balkon, banyo, tuvalet ve mutfak gibi ıslak mekanlarda, yüzme havuzlarında ve su depolarında, UV ve hafif yaya trafiğine dayanıklı su yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

 

Uygulama yüzeyleri:
Çimento bazlı sıvalar ve şaplar, - Brüt beton, - Eski seramik kaplamalar (weber.prim TG 5 uygulanmış), - Diğer tüm uygulama yüzeyleri için bize danışınız.

 

Uygulama sınırı:
Ahşap, sunta, kontrplak ve metal yüzeylerde uygulanmaz.- Negatif su basıncına karşı uygulanmaz. 
Uygulama özellikleri:
 Uygulanabilecek kat adedi: 2-3 kat. -Harcın kullanılabilme süresi: max. 3 saat. - Katlar arasında beklenilmesi gereken süre: min. 5 saat.- Su depolarının su ile doldurulması için beklenilmesi gereken süre: min 7 gün - Mekanik mukavemet kazanma süresi: 7 gün. - Su geçirimsiz hale gelme süresi: 7 gün. - Tam kuruma süresi: min 48 saat.

 

Uyarılar ve öneriler:
Karışım için sadece kendi sıvısı kullanılmalı, kesinlikle su ilave edilmemelidir. - Kesinlikle yabancı malzemeler ilave edilmemelidir. - Uygulama yüzeylerindeki dilatasyon derzleri weber.dry UV coat ile kapatılmamalı, bu noktalarda yalıtımın devamlılığı weber superflex dilatasyon yalıtım bantları ile sağlanmalıdır. - Islak hacim uygulamalarında hareketli noktalar ile dikey ve yatay köşeler weber köşeyalıtım bantları ile desteklenmelidir. -weber.dry UV coat uygulanmış yüzeyler 48 saat süresince yüzeyde çatlak oluşturma riskini artıracak ani sıcaklık farklarından, hava akımları ve dondan korunmalıdır. Gerekirse yüzey ıslatılıp nemli tutulmalıdır. - Mekanik darbelere maruz kalabilecek yüzeylerde weber.dry UV coat üzerine seramik gibi koruyucu bir kat uygulaması yapılmalıdır. -Uygulama yapılacak yüzeylere sabitlenmiş elemanlar (güneş enerji sistemi, TV anteni vb.) olması durumunda bu elemanların zemin ile bağlantı noktaları weber.dry UV coat uygulamasından min 24 saat önce weber.rep MA 200; hızlı uygulama veya sülfat dayanımı istenen durumlarda ise weber.rep HKS ile onarılmalıdır. Uygulama sonrasında kullanılan tüm aletler kurumadan su ile yıkanmalıdır.

 

Uygulama:
 Her bir kat için, 10 kg.’lık sıvı bileşene 20 kg.’lık toz bileşen yavaş yavaş ilave edilerek düşük devirli bir mikser yardımı ile homojen bir kıvama gelinceye kadar yaklaşık 2-3 dakika karıştırılmalıdır. - Karışım 2 dakika dinlendirildikten sonra uygulama öncesinde tekrar karıştırılmalıdır. - weber.dry UV coat, fırça veya mala yardımıyla tüm yüzeye min 2 kat olarak uygulanmalıdır. Her bir katın uygulaması bir öncekine dik doğrultuda yapılmalıdır. - Katlar arasında en az 5 saat beklenmelidir. 

 

Tüketim:
2 mm kalınlık için 3-3,5 kg/m 2 . n Ambalaj Net 20 kg’lık kraft torba ve 10 kg’lık plastik bidon.  Renk:
Kırık beyaz.

 

Uygulama aletleri:
El mikseri, fırça, mala ve rulo . 

 

Raf ömrü:
Rutubetsiz ve kuru ortamlarda üretim tarihinden itibaren 1 yıldır. Kullanılmadığı durumlarda ambalajların ağzı sıkıca kapatılmalıdır. Sıvı bileşen dondan korunmalıdır.

Benzer Weber