WEBER.DRY SS-10

WEBER.DRY SS-10


WEBER.DRY SS

Weber.dry SS-10 Çimento esaslı, çift komponentli, tam elastik su yalıtım harcı
Tanımı:

Polimer emülsiyon modifiyeli, çimento esaslı, çift komponentli tam elastik su yalıtım harcı.
Avantajları:
Islak mekanlar, teraslar, yüzme havuzları ve su depolarında güvenli kullanım. -Üzerine seramik vb. kaplama malzemelerini uygulama imkanı.- İçme suyuna uygunluk. -Elastik yapısı ile sıcaklık farklılıklarına dayanım. -Kolay ve rahat uygulama.
Uygulama alanı: 
Tüm yapılarda, özellikle balkon, banyo, tuvalet ve mutfak gibi ıslak mekanlarda, teraslarda, yüzme havuzlarında ve su depolarında seramik altı su yalıtım malzemesi olarak kullanılır. Uygulama yüzeyleri:
Çimento bazlı sıvalar ve şaplar, - Brüt beton, - Eski seramik kaplamalar (weber.prim TG 5), Diğer tüm uygulama yüzeyleri için bize danışınız.
Uygulama sınırı: 
Ahşap, sunta kontrplak ve metal yüzeylerde uygulanmaz. - Negatif su basıncına karşı uygulanmaz. - Direk güneş ışığına maruz kalabilecek yerlerde çıplak bırakılmamalıdır.
Referans standartları:
TS EN 14891/Nisan 2017. -Normal çimentolu sıvı halde uygulanan, düşük sıcaklıkta (-20 ˚C) çatlak köprüleme özelliği olan ve klorürlü suya dayananıklı su geçirimsizlik ürünü (CMO2P) TİP: CM SINIF: O2P
Uyarılar ve öneriler:
Karışım için sadece kendi sıvısı kullanılmalı, kesinlikle su ilave edilmemelidir. -Kesinlikle yabancı malzemeler ilave edilmemelidir. - Uygulama yüzeylerindeki dilatasyon derzleri weber.dry SS-10 ile kapatılmamalı, bu noktalarda yalıtımın devamlılığı weber superflex dilatasyon yalıtım bantları ile sağlanmalıdır. -Islak hacim uygulamalarında hareketli noktalar ile dikey ve yatay köşeler weber köşe yalıtım bantları ile desteklenmelidir. -weber.dry SS-10 uygulanmış yüzeyler 3 gün süreyle direkt güneş ışığı, hava akımları ve dondan korunmalıdır. Gerekirse yüzey ıslatılıp nemli tutulmalıdır. - Mekanik darbelere maruz kalabilecek yüzeylerde weber.dry SS-10 üzerine seramik gibi koruyucu bir kat uygulaması yapılmalıdır. -weber.dry SS-10 uygulamasının üzerinden 3 gün geçmeden seramik vb. kaplama uygulamasına geçilmemelidir. Uygulama sonrasında kullanılan tüm aletler kurumadan su ile yıkanmalıdır.
Tüketim:
2 mm kalınlık için 3-3,5 kg/m 2 .
Ambalaj:
Net 20 kg’lık kraft torba ve 10 kg’lık plastik bidon.
Renk: 
Gri. 
Uygulama aletleri:
El mikseri, fırça, mala. 
Raf ömrü:
Rutubetsiz ve kuru ortamlarda üretim tarihinden itibaren 1 yıldır. Kullanılmadığı durumlarda ambalajların ağzı sıkıca kapatılmalıdır. Sıvı bileşen dondan korunmalıdır.

Benzer Weber