WEBER DRY RAPİD STOP 5kg Su Tıkama Harcı

WEBER DRY RAPİD STOP 5kg Su Tıkama Harcı


weber.dry rapid stop Çimento esaslı, çok hızlı priz alan su tıkama harcı
Tanımı:

Çimento esaslı, klorid içermeyen, çok hızlı priz alma özelliğine sahip su tıkama harcı.
Avantajları:
Toz ve harç olarak kullanılabilme - Rötresiz çok hızlı priz alma özelliği - Klorid içermeyen yapı Suyun akmakta olduğu durumda dahi hızlı priz
Kullanım alanları:
Temellerde, bodrumlarda, istinat duvarlarında, asansör boşluklarında, havuzlarda, su depolarında ve beton borulardaki delik veya derin çatlaklardan basınçla veya sızıntı halinde gelen suyu çok kısa zamanda kesmek amacıyla kullanılır.
Uygulama yüzeyleri:
İç ve dış mekan; - Çimento bazlı yüzeyler, - Brüt beton, Diğer tüm uygulama yüzeyleri için bize danışınız.
Uygulama:
Uygulamaya başlamadan önce mutlaka lastik eldiven giyilmelidir. Harç olarak uygulama:  Temiz bir kapta az miktarda su ile (1 kg toz için yaklaşık 0,25 litre su) karıştırılarak hamur kıvamında hazırlanan harç, hızlı bir şekilde elde yoğurulmalıdır. - weber.dry rapid stop ısı yükselmesi ile priz almaya başlar başlamaz tek hamlede deliği kapatacak şekilde bastırılmalı ve en az 30 saniye beklenmelidir. Takip eden dakikada yüzey mala ile düzeltilmelidir. -Çapı büyük olan deliklerde, önce merkezde daha küçük bir delik bırakacak şekilde deliğin çevresi kapatılmalı, daha sonra da küçük deliğe uygulama yapılmalıdır. Toz olarak uygulama: Eldivenle avuca alınan bir miktar toz, su sızıntısının olduğu noktaya tek hamlede bastırılmalıdır ve en az 30 saniye beklenmelidir. - weber.dry rapid stop prizini tamamlayana ve su sızıntısı kesilene kadar bu şekilde bastırmaya devam edilmelidir. - weber.dry rapid stop sertleştikten sonra yüzey tesviyesi yapılarak bir sonraki uygulamaya geçilebilir.
Uyarılar ve öneriler:
 Direkt tuğla, gazbeton ve zayıf sıvalı yüzeylerde uygulanmaz. - Hareket etmeye müsait veya genel çatlak olan yüzeylerde uygulanmaz. - Kesinlikle yabancı malzemeler ilave edilmemelidir. -Kullanılabilme süresi dikkate alınarak weber.dry rapid stop harcı azar azar hazırlanmalıdır. Çok yüksek su basıncında akıntı deliğinin ağzına hortum koyarak su basıncını azaltıp uygulama yapılmalıdır.

Benzer Weber