WEBER DRY RAPİD STOP 5kg Su Tıkama Harcı

WEBER DRY RAPİD STOP 5kg Su Tıkama Harcı


WEBER DRY RAPİD STOP 

weber.dry rapid stop Çimento esaslı, çok hızlı priz alan su tıkama harcı
 

Tanımı:
Çimento esaslı, klorid içermeyen, çok hızlı priz alma özelliğine sahip su tıkama harcı.

 

Avantajları:
Toz ve harç olarak kullanılabilme - Rötresiz çok hızlı priz alma özelliği - Klorid içermeyen yapı Suyun akmakta olduğu durumda dahi hızlı priz

 

Kullanım alanları:
Temellerde, bodrumlarda, istinat duvarlarında, asansör boşluklarında, havuzlarda, su depolarında ve beton borulardaki delik veya derin çatlaklardan basınçla veya sızıntı halinde gelen suyu çok kısa zamanda kesmek amacıyla kullanılır.

 

Uygulama yüzeyleri:
İç ve dış mekan; - Çimento bazlı yüzeyler, - Brüt beton, Diğer tüm uygulama yüzeyleri için bize danışınız.

 

Uygulama:
Uygulamaya başlamadan önce mutlaka lastik eldiven giyilmelidir. Harç olarak uygulama:  Temiz bir kapta az miktarda su ile (1 kg toz için yaklaşık 0,25 litre su) karıştırılarak hamur kıvamında hazırlanan harç, hızlı bir şekilde elde yoğurulmalıdır. - weber.dry rapid stop ısı yükselmesi ile priz almaya başlar başlamaz tek hamlede deliği kapatacak şekilde bastırılmalı ve en az 30 saniye beklenmelidir. Takip eden dakikada yüzey mala ile düzeltilmelidir. -Çapı büyük olan deliklerde, önce merkezde daha küçük bir delik bırakacak şekilde deliğin çevresi kapatılmalı, daha sonra da küçük deliğe uygulama yapılmalıdır. Toz olarak uygulama: Eldivenle avuca alınan bir miktar toz, su sızıntısının olduğu noktaya tek hamlede bastırılmalıdır ve en az 30 saniye beklenmelidir. - weber.dry rapid stop prizini tamamlayana ve su sızıntısı kesilene kadar bu şekilde bastırmaya devam edilmelidir. - weber.dry rapid stop sertleştikten sonra yüzey tesviyesi yapılarak bir sonraki uygulamaya geçilebilir.

 

Uyarılar ve öneriler:
 Direkt tuğla, gazbeton ve zayıf sıvalı yüzeylerde uygulanmaz. - Hareket etmeye müsait veya genel çatlak olan yüzeylerde uygulanmaz. - Kesinlikle yabancı malzemeler ilave edilmemelidir. -Kullanılabilme süresi dikkate alınarak weber.dry rapid stop harcı azar azar hazırlanmalıdır. Çok yüksek su basıncında akıntı deliğinin ağzına hortum koyarak su basıncını azaltıp uygulama yapılmalıdır.

Benzer Weber