AKRİLİK DIŞ CEPHE BOYASI

AKRİLİK DIŞ CEPHE BOYASI


AKRİLİK DIŞ CEPHE BOYASI

› Solmayan kalıcı renkler
› Yüksek örtme gücü
› Uzun ömürlü
› Mat düz görünümlü
› Kuruma öncesi yağmura dayanıklı
› Dekoratiftir iyi yayılır

Tanım

Özellikler

Canlı ve renkleri solmayan, UV ışınlarına dayanıklı, mükemmel yayılma, yapışma, ve örtme gücüne sahip yüksek alkali direnci ile tuzlu ve nemli ortamlara dayanıklı, uzun soluklu koruma sağlayan koruyucu ve dekoratif su bazlı son kat dış ecphe boyasıdır.

Kullanım Yerleri

Binaların dış kısımlarında her türlü duvar, betopan sıva, brüt beton, gaz beton, tuğla gibi yapı elemanlarında uygun astarı ile kullanılır. İstendiğinde iç cephelerde de dekoratif amaçla kullanılır.

Uygulama Şekli

Kullanmadan önce iyice karıştırınız. Rulo ya da fırça ile uygulayınız. Uygulama yapılan yüzeyin özelliğine göre %25-30 oranında su ile inceltilebilir. Katlar arası bekleme süresi en az 1 saattir. Uygulama yapılacak zeminde kir, yağ, toz veya kabarmış gevşek boya kalıntıları tamamen temizlenmeli, sıva da aşırı çatlak ve oyuklar sıva türü malzemeler ile tamamen doldurulduktan sonra Tek İzolan Astar 1/7 oranında inceltilerek yüzeyin doyurulması ve tozların sıvaya yapışması sağlandıktan sonra Tek Akrilik Astar Boya ile astarlama işlemi yapılmalı daha sonra boya işlemine geçilmelidir. Yüzeyde hata yok ise Tek Akrilik Diş Cephe Astarı uygulamasından sonra boya işlemine geçilir.

Benzer Tek Boya