SERFIX ÇİMENTO ESASLI SERAMİK VE FAYANS YAPIŞTIRMA HARCI

SERFIX ÇİMENTO ESASLI SERAMİK VE FAYANS YAPIŞTIRMA HARCI


SERFIX ÇİMENTO ESASLI SERAMİK VE FAYANS YAPIŞTIRMA HARCI

Tanım:

Çimento esaslı seramik ve fayans yapıştırma harcı.

Kullanım Alanları:

Küçük ve orta ebatlı seramik,fayans vb. kaplama malzemelrinin banyo ve mutfak gibi iç mekanlarda, çimento esaslı yatay ve düşey zeminlere döşenmesinde kullanılır.

Yüzey Hazırlığı:

Yüzey toz, kir, yağ vb. kalıntılardan arındırılmış olmalıdır. Çok emici yüzeyler ıslatılmalı, nemli kalması sağlanmalı veya BMT KİM ASTARİX ile astarlanmalıdır. Yüzeyde derin bozukluklar ve delikler varsa, BMT KİM SERFIX  uygulamadan önce BMT KİM TAMİRİX tamir harçları ile düztilmelidir.

Uygulama:

25 kg bir torba Serfıx, 6.5-7 lt temiz su üzerine el mikseri veya mala ile homejen kıvam elde edilinceye kadar 3-5 dakika karıştırılır.

Karıştırılıp olgunlaşması için 10 dakşka kadar dinlendirdikten sonra, uygulama öncesinde 1-2 dakika daha karıştırılır.

İyice yapışması için ürün malanın düz yüzeyi ile zemine bastırılarak sürülüp, ince bir kontakt tabakası oluşturulduktan sonra karo ebasına göre seçilmiş dişli bi mala ile taraklanır.

Karo, taraklanmış yüzey üzerine 20 dakika içerisinde yerleştirilir, hafifçe bastırılıp lastik uçlu bir çekiç yardımı ile kuvvet uygulanarak karonun yüzeye yapışması sağlanır. Yüksek sıcaklık ve nem varsa bu süre kısalabilir. Hazırlanan harç 3 saat içerisinde tüketilmelidir.

Uyarılar ve Öneriler:

+5 derecin altında +35 derecenin üzerindeki sıcaklıkta uygulama yapılmaz.Çok sıcak havalarda,kuvvetli rüzgae ve güneş altında uygulama yapılmaz. 24 saat içinde donma riski olan durumlarda uygulama yapılmaz.Yabancı malzeme ilavesi kesinlikle yapılmamalıdır. Vücudunuza temas halinden kaçınınız.

Depolama:

Kuru ve serin koşullarda ambalajı açılmadan depolama ile raf ömrü üretim tarihinden itibaren 1 yıldır.

 

Benzer BMT Alçı