BMT KİM ASTARIX

BMT KİM ASTARIX


BMT KİM ASTARIX

 AKRİLİK EMÜLSİYON ESASLI ÇOK AMAÇLI ASTAR

TANIM
Akrilik emülsiyon esaslı, yüzeyin emiciliğini azaltıp üzerine uygulanan kaplamaların yapışma dayanımını arttıran kullanıma hazır çok amaçlı astar.

KULLANIM ALANLARI
İç ve dış mekanlarda sıva öncesi veya tamir amaçlı uygulamadan önce yapışma dayanımını arttırmada, mantolama uygulamalarında son kat kaplama öncesinde emiciliğin azaltılmasında, beton, sıva, alçı plaka ve alçı sıvalar, gazbeton ve tuğla yüzeylerde kullanılır.

YÜZEY HAZIRLIğI
Yeni yüzeyler üzerine uygulama yapmadan önce yüzeyin kürlenmesi beklenmelidir. Uygulama yapılacak yüzeyler, yapışmayı azaltıcı toz, kir ve yağdan arındırılmalı, eski ve kabarmış tabakalar varsa tümüyle temizlenerek kuru, sağlam ve temiz hale getirilmelidir.

UYGULAMA
1. BMT KİM ASTARIX kullanım öncesi iyice karıştırılmalıdır. Gerektiğinde 2.5 lt’ye kadar su ile inceltilebilir.
2. BMT KİM ASTARIX fırça ya da rulo ile eşit kalınlıkta yüzeye 1 ya da 2 kat uygulanmalıdır.
3. BMT KİM ASTARIX uygulamasından sonra hava şartlarına bağlı olarak en az 6 saat sonra son kat kaplama malzemesi uygulamasına geçilmelidir.

UYARI VE ÖNERİLER
• Uygulama sırasında ve bunu takip eden 24 saat boyunca ortamın ve uygulama yapılacak yüzeyin sıcaklığı, minimum +5°C olmalıdır.
• Çok sıcak havalarda, direkt güneş altında, kuvvetli rüzgar ya da yağış beklentisi olan havalarda uygulama yapılmamalıdır.
• Ürüne herhangi bir katkı ilavesi yapmayınız.

TÜKETİM
Tek kat uygulamada 150-250 g/m2

DEPOLAMA
5-35°C depolama koşullarında ağzı açılmamış ambalajında üretim tarihinden itibaren raf ömrü 1 yıldır. Donmadan korunmalıdır.

AMBALAJ
15 kg’lık plastik kova

Benzer BMT Alçı